Knihy / Rozhovory

Lina Elys - Príbeh, ktorú vyšiel knižné som nemala najprv v pláne vydať

Lina Elys - Príbeh, ktorú vyšiel knižné som nemala najprv v pláne vydať Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: Lina Elys
Vyšla vám už druhá kniha, ako sa cítite, resp. vedeli by ste zhodnotiť, ako sa cítite?? :) je to pre vás výzva alebo niečo, na čo ste dlho čakali?

Po pravde cítim sa veľmi vyčerpane. Ono, keď u autora, ktorý má na starosti väčšinu vecí pri vydávaní, príde ten deň, kedy je jeho kniha vonku, spadne všetok ten stres - a ja mám pocit, že tentokrát ma to pristihlo pri tejto knihe.  Výzvou je pre mňa vždy to, kedy sa ukážu chybičky krásy a ja sa učím v čom sa zlepšiť.

Co vás motivovalo k napísaniu prvej knihy?

Príbeh, ktorú vyšiel knižné som nemala najprv v pláne vydať. Krátila som si chvíle na materskej. Áno, asi som sa nudila. Po dobrom ohľade čitateliek kde som príbeh uverejňovala prišla otázka, či by som knihu vydala knižné, tak som sa do toho pustila.

Skúste nám bližšie predstaviť vaše knihy. Pre akého čitateľa sú určené?

Noc, ktorá mi zmenila život je o Anne, ktorej sa v jeden večer stane osudným. A nielen pre ňu, ale aj pre Adama, ktorý ju pozná ale ona si ho nepamätá. Príbeh je o láske, tajomstve, vyrovnaní sa s bolesťou a tie o odpustení. Kým si pri mne je príbeh Olívii, ktorá bojuje so zákernou chorobou. Pri nej stoja jej najlepší priateľ Daniel a kamarátka Alex. Príbeh je o nadeji, sile a tiež láske. Príbehy si určené pre široké publikom.

Kde ste brali inšpiráciu pri písaní?

Mám šťastie, že mi fantázia pracuje na plné obrátky. Niekedy mi to lezie na nervy, lebo mám v hlave niekoľko postáv a oni sa bijú, ktorá z nich pôjde von. Ale tiež ma vie inšpirovať hudba, pri nej sa mi zjaví aj celá scéna.

Sú v knihách opísané skutočné príbehy?

V prvej knihe, Noc, ktorá mi zmenila život, som sa neinšpirovala skutočnosťou, ale v mojej novinke Kým si pri mne som sa inšpirovala dvomi ženami, ktoré si prešli rakovinou prsníka.

Máte nejaký obľúbený rituál pri písaní?

Píšem väčšinou večer a pri hudbe.

Mávate chvíľky, kedy sa vám nechce ani len pustiť do písania? čo vás vtedy naštartuje?

Samozrejme, tých chvíľ býva veľa. Pri písaní novej knihy ma štartovala moja zlatá Miška Ries, jej správy, v ktorých ma hecovala ma dosť často vedeli nakopnúť k písaniu.

Máte knižný vzor?

Je veľa skvelých autoriek či už na slovenskej scéne, alebo zahraničnej, ktoré sú môjmu srdcu blízke a rada siaham po ich knihách. Radila by som k nim Collen Hoover, Michala Ries, Baja Dolce, Hana Repová, Penelope Ward.

Aké sú vaše najobľúbenejšie žánre? Je nejaký žáner, po ktorom nikdy nesiahnete?

Romantika u mňa prevláda, ale rada si prečítam aj trilery. Určite by som si nikdy nekúpila knižný horor, mám problémy ich pozerať a nie to ešte čítať.

Čo plánujete pre svojich čitateľov ďalej?

Momentálne sa venujem dvom rukopisom. Netuším však, ktorý pôjde prvý von. Jeden z nich je oddychovka a druhý bude znovu niesť ťažšie témy ako duševné ochorenie, šikana, poruchy učenia. Takže písanie striedam, aby som si nezahltila hlavu len ťažkými témami.

Podobné články

Knihy / Rozhovory

Michaela Brnková: Zavriem oči a celú scénu si predstavím akoby to bol film

Zdroj: Michaela Brnková

Román z mafiánskeho prostredia, ktorý autorka poňala trochu inak, netradične, sa nedávno dočkal svoj...

Knihy / Rozhovory

Jane Benkovej vychádza v Česku už 15. kniha:

Jane Benkovej vychádza v Česku už 15. kniha:

Spisovateľka Jana BENKOVÁ, autorka s titulom TOP autorka roka 2012, vydala na Slovensku už 42 kníh, ...