Knihy / Rozhovory

Michaela Zamari: Táto kniha mi šetrí čas

Michaela Zamari: Táto kniha mi šetrí čas Počet fotiek v galérii: 1

Michaela Zamari tento rok vydáva ďalšiu knihu. Začiatkom roka odbočila od svojho žánru a priniesla na trh knižnú chuťovku Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) a koncom leta jej vychádza ďalšie voľné pokračovanie romanticko-erotickej série Šéf môjho šéfa s názvom Krízový plán, ktorým sa vracia k beletrii. Prezradila nám, prečo zabrdla do motivačno-náučného žánru a či už bude verná beletrii, alebo sa od nej dočkáme ďalších žánrovo-rozmanitých noviniek.

Ako spätne hodnotíš vydanie Tvojej prvej tohtoročnej knihy Zákulisie samovydávania, ktorú čitateľky nenájdu v romantickej literatúre, ale skôr v motivačnej?

Veľmi stručne povedané, ak by som ju nenapísala v danej chvíli, tak už nikdy. Ako s mojím tretím románom, Posledným džentlmenom. V pravý čas som si sadla a dala na "papier", čo som mala na srdci. Inak by tie riadky možno nikdy nikto nečítal.

Kniha sa od vydania teší veľmi pozitívnej spätnej väzbe. Prečo si sa rozhodla pre túto odbočku od romantiky?

Ako spomínam aj v samotnej knihe, napísala som ju práve preto, lebo mnoho ľudí sa ma pýtali, aké je to vydávať si knihy na vlastné náklady a čo všetko je za tým. Všetci vedia, že potrebné sú najmä financie, no málokto si uvedomuje, že okrem nich ide aj o balík každodenných rozhodnutí, veľkej zodpovednosti a spolupráce s ľuďmi. Nielen s tými, ktorí sa pričinia o výsledný vzhľad knihy, ale aj s tými, ktorí knihe pomôžu dostať sa do povedomia ľudí. A aj to je len veľmi malá časť všetkého, čo samovydávanie obnáša. V podstate som musela napísať túto špeciálnu jednohubku, pretože som nikdy nevedela odpovedať jednou vetou. Takže v konečnom dôsledku, táto kniha mi šetrí čas.

Teraz sa už čitateľky nedočkavo tešia na návrat obľúbenej série. Aké to bolo, preniesť sa z náučného štýlu do príbehu plného zápletiek?

Oslobodzujúce a úžasné. Už som to potrebovala. Romantiku a dej, ktorý môžem oživiť rôznymi zvratmi, vtipnými dialógmi a iskrením. V Zákulisí samovydávania som síce písala bez servítky, preto znie miestami sarkasticky, ale nie je to to isté, ako keď sa medzi sebou naťahujú hlavné postavy, ktoré po sebe túžia, hoci by nemali.

Usadíš sa v romantickej beletrii natrvalo, alebo chceš vyskúšať ešte iné štýly a experimentovať?

Musím priznať, že to experimentovanie sa mi páči. Už pri mojom štvrtom románe Rozhodnutie som trochu zabrdla do trileru a bola to skvelá skúsenosť. Až taká skvelá, že sa k nej plánujem vrátiť a čoskoro sa vrhnem na písanie pokračovania, ktoré si čitateľky žiadajú. Medzitým som ale neplánovane skúsila aj mierne sci-fi. S kolegyňami - Bajou Dolce, Ivicou Ďuricovou, Vandou Kys a Vladimírou Šebovou sme napísali spoločný príbeh, v ktorom sa mieša romantika s akčným trilerom, šmrncnutým so sci-fi. Dostal pracovný názov - Azaelov pád. Bol to nevinný nápad, z ktorého pravdepodobne čoskoro vznikne reálna kniha. A či v budúcnosti vyskúšam aj fantasy, psychotriler, alebo iný štýl, ktorý možno teraz ani nezvažujem, nechajme sa prekvapiť. Písanie dnes ponúka možnosť takého miešania štýlov, aká kedysi možno ani nebolo, a bola by škoda nevyužiť to.

Novinka Krízový plán vychádza už 28.8.2020. Ste zvedaví, o čom bude?

Dokážete si predstaviť, že by ste celý svoj život podriadili jednému cieľu? Svoje návyky, výdavky, a dokonca aj sexuálnu orientáciu?

Deana o tom vie svoje. Začína sa to takmer nevinne. Cez leto sa šialene zamiluje do cudzinca, s ktorým sa následne musí rozlúčiť, pričom ich delí takmer desaťtisíc kilometrov. Vymyslí plán, ako si našetriť a vymeniť Európu za americký sen. Načas sa vzdá súkromia a ponúkne svoj dvojizbový byt na prenájom. Vrátane seba. Všetci záujemcovia sú však zmesou najbizarnejších indivíduí a ako posledná možnosť sa ukáže rovesník opačného pohlavia. Na inzerát sa jej ozve Miky, hľadajúci dočasný azyl. Dea mu zo zúfalstva nahovorí, že je lesbička, aby ho presvedčila, že nič nehrozí, ak sa k nej nasťahuje. Vyjde to a finančný problém je vyriešený. Takmer. Miky je totiž nielen milý, inteligentný, zábavný a poriadkumilovný, ale ešte aj prekliato sexi. Až vtedy nastáva jej skutočný problém...

Vykľuje sa z toho love story, s ktorou nepočítali, a Dea váha, či si vybrala správneho. Vzájomne pre seba predstavujú krízový plán.

Ale čo ak jeden z nich neznáša klamárov, no zamiluje sa do toho najväčšieho? Lož má krátke nohy. Zvládne beh na dlhé trate so súperom, akým je pravá láska?

Podobné články

Knihy / Rozhovory

Lina Elys: som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom.

Zdroj: Lina Elys

Lina Elys je pseudonym autorky z Trnavy, ktorá žije so svojimi dvomi deťmi a partnerom. Písaniu príb...

Knihy / Rozhovory

Soňa Duchoňova: Každý má slobodu slova a smie vyjadriť svoj názor podľa chuti

Zdroj foto: autorka

Deň naviac je debut dvadsaťdva ročnej mladej autorky, ktorá momentálne študuje na univerzite, no ak ...