Knihy

Skús to znovu

Skús to znovu Počet fotiek v galérii: 1

Román pre mladých o sebapoznaní a dosiaľ nepoznaných citoch

Sedemnásťročná Nataša má síce trochu iný život ako jej rovesníci, no napriek tomu pokojný. Jedného večera, keď sa vracia domov z tréningu baletu, sa stane niečo, čo spustí sled mnohých nepredvídateľných udalostí. Jej život sa tak razom mení, až sa obráti úplne hore nohami, a to najmä preto, lebo doň vstúpi záhadný a drzý Adam, ktorý je pre ňu čím ďalej, tým viac príťažlivý.

„Kdesi hlboko vnútri môjho momentálne zúboženého ja pociťujem deficit jeho prítomnosti. Asi som sa počas tej skľúčenosti a nevedomosti naňho akosi upla. Hups.“

„Moja novinka Skús to znovu je o dvoch mladých ľuďoch, ktorí sa stretnú za zvláštnych okolností. Navonok žijú v dvoch rozdielnych svetoch, no v skutočnosti ich niečo spája. Túto knihu som písala jednak z pohľadu dievčaťa – Nataše, a jednak z pohľadu chlapca – Adama. Viacero čitateliek mi písalo, že práve takto písané knihy obľubujú, pretože môžu nazrieť aj do vnútra chlapčenského sveta. Aby boli Adamove city a prejavy čo najautentickejšie, radila som sa pri písaní s priateľom, ktorý mi odobroval alebo aj nie, či by sa chlapec v danej situácii tak alebo onak zachoval, i keď je pravda, že každý je individuálny, no rozdiel medzi chlapcom a dievčaťom je zjavný. Nataša a Adam si prejdú krutými skúškami, no ako ich príbeh nakoniec skončí, sa dočítate v mojej novinke Skús to znovu, ktorá má okrem krásnej obálky aj nádherné ilustrácie vnútri knihy na deliacich listoch, ktoré uvádzajú, z koho pohľadu sú nasledujúce kapitoly písané. Pozornému čitateľovi neujde, že každá z ilustrácií prezrádza niečo, čo sa v danej časti knihy vyskytuje. Prajem príjemné čítanie,“ napísala nám Janka Šulková. 

Ďalší román pre mládež z pera Jany Šulkovej (ROZHOVOR TU) je plný sebapoznania mladých ľudí, ktorých tak veľmi formuje ich rodina, okolie, no teraz i dosiaľ nepoznané city, až takmer zabúdajú, kým v skutočnosti sú.

Podobné články

Knihy

Sedem narodeninových listov...ôsmy už nenapíše

Sedem narodeninových listov...ôsmy už nenapíše

Román Sedem listov bol pôvodne inšpirovaný zdrvujúcim súdnym prípadom, o ktorom autorka Sinéad Moria...

Knihy

Dcéry vetra. Rodinná sága z divokej Austrálie

Dcéry vetra. Rodinná sága z divokej Austrálie

Vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ jej práve vyšla novinka Dcéry vetra, pútavý príbeh z austrálsk...