Lifestyle / Móda

Wau! Takto môžu vyzerať tenisky za pár eur.

Wau! Takto môžu vyzerať tenisky za pár eur. Počet fotiek v galérii: 1
Lujza Marko

Aj vy hľadáte po obchodoch topánky, ktoré ešte nikto nevyrobil? Nevzdávajte sa svojich predstáv! Siahnite po basic tovare a jednoduchú obuv dotvorte podľa seba. Pozrite ako šikovné Slovenky prerobili obyčajné plátenky od Deichmanna na skutočné FASHION kúsky.

Nádherné Gypsy shoes.

Biele tenisky ožili pod rukami šperkárky Lujzy Marko vďaka výrazným pestrým vzorom v tvare sĺz, ktoré používa aj vo svojej bežnej tvorbe – konkrétne v kolekcii Gypsy. Základom šperkov s touto technikou je filc, na ktorý sú pracne ponašívané najrôznejšie komponenty, od korálikov, nití, až po rôzne časti zipsov a retiazok.

Papučkové retro.

Plstenie je ďalšia originálna technika, ktorú vytiahla na biele plátenky, predávané za necelých osem eur, autorka s názvom Babioles. Z chumáčov priadze dokázala jemným vpichovaním ihly do plátna vytvoriť tento dokonalý retro vzor. Zvolila príjemné harmonické farby, dokonca podfarbila tiež celú spodnú gumenú časť obuvi a prepracovala i výstelku. Babioles tvorí vo svojom súkromí nádherné bytové doplnky, dekorácie, šperky, hračky a dokonca aj vianočné ozdoby.

Babioles

Jedz, modli sa a miluj.

Folka, ktorá sa vo svojej bežnej tvorbe venuje svadobným dekoráciám, vnukla bielym plátenkám od Deichmanna nádych orientu. Krásne žiarivé a kontrastné farby, drobné a veľmi efektne zapracované trblietky, tiež zaujímavý vzor na zadnej časti obuvi evokujú dokonalú harmóniu, slnečné lúče a pokoj. Určite sa inšpirujte, budete na to potrebovať štetce a kvalitné farby na textil.

Folka
Modrotlač na bežný deň.

Magaelu budú viacerí poznať ako jednu z priekopníčok kvetinových a ovocných čeleniek, moderných dievčenských párt na Slovensku. Momentálne má plné ruky práce s chystaním rozprávkových svadieb, napriek tomu sa nechala nahovoriť aj na redizajn basic tenisiek. Skvelý nápad pripomínajúci tradičnú modrotlač, kombinovaný s kvetinkami pôsobí taktiež nádherne!

Magaela

Každú z autoriek a jej širšiu tvorbu nájdete na Facebooku.

Tak čo, inšpirovali sme vás?

Ak patríte aj vy medzi handmade výrobcov a blogerov, do redizajnu Deichmann prvkov sa môžete budúci raz zapojiť i vy, stačí sledovať Deichmann Trendblog, alebo dať o sebe vedieť prostredníctvom emailu maria@whiteandblackpr.cz .


Navyše, ak ste fanúšikom tejto etablovanej, prevažne obuvníckej značky, môžete sa zapojiť tiež do aktuálnej súťaže o pruhovanú kabelku Catwalk. Všetky podrobné informácie o súťaži nájdete TU.

 

Podobné články

Lifestyle / Móda

Jesenný trend inšpirovaný krevetami

Jesenný trend inšpirovaný krevetami

Na januárovom London fashion weeku, kde sa predstavili trendy pre tohtoročnú jeseň a zimu, po prvý r...