O tebe

DVE matky: Robíme všetko tak, ako cítime, ako sa páči nám a sme takto spokojné

DVE matky: Robíme všetko tak, ako cítime, ako sa páči nám a sme takto spokojné Počet fotiek v galérii: 1

Nejedna žena, ktorá sa stane matkou vám povie, že s príchodom dieťaťa sa jej zmení život. Zrazu sa pozerá na svet úplne inými očami. A potom príde druhé dieťa, možno i tretie a stíha oveľa viac, než len s jedným potomkom. Častokrát hľadá priestor na sebarealizáciu a niekedy k tomu príde len tak - z dlhej chvíľe. A čo sa môže stať, ak sa spoja dve akčné mamy? Napríklad aj blog DVEmatky, plný inšpirácie, tipov a noviniek, ktoré ocenia ďalšie mamy :) Nech sa páči, vyspovedali sme Barby a Mimi *M- Mimi, *B- Barby

Povedzte nám niečo o tom, ako a kedy to celé začalo.. prečo ste začali blogovať?

M: Naša spoločná spolupráca vznikla veľmi spontánne. Barby blogovala oveľa dlhšie aj sa o tento sociálny svet zaujímala. Častokrát sme sa o tom rozprávali a písali, no a ja som raz povedala, čo keby sme niečo spolu vytvorili. Barby súhlasila a to bolo všetko. Jedného dňa, pri našej bežnej konverzácii, ktorá bola dennodenná, sa spomenula opäť téma spoločného blogu. A bolo to.
B: Áno. Znie to dosť jednoducho. No naozaj, to tak aj bolo. Založili sme facebookovsku stránku a zvyšok išiel veľmi hladko a plynule, bez akéhokoľvek silenia. A ani nevieme ako a boli sme v tom. (smiech)

My milujeme domáci trh. Vieme, že za ním nestoja deti z Kambodže a že naše deti nebudú tuctové a že na ihrisku si ich zmýlime s ostatnými v rovnakom oblečení. Musíme povedať, KONEČNE!!! Konečne sa ľudia chcú odlíšiť, konečne mamičky pre svoje deti hľadajú to najlepšie a podporujú domáci trh. 

- Mimi

A vôbec, prečo ste začali blogovať?

B: Len tak. Z „dlhej“ chvíle. (smiech) Nemali sme žiadne očakávania, ani žiadnu koncepciu.
M: Presne, mali sme len túžbu mať niečo, čo budeme robiť spolu. Všetko sa vykryštalizovalo za pochodu.

Zmenil sa vám život, odkedy ste spustili blog?

M: Máme menej času na seba. (smiech)
B: Veru. Hlavne sa zmenili naše dennodenné konverzácie. Z obyčajného klábosenia o všetkom a o ničom, viac pracujeme na blogu. No baví nás to, aj keď si občas povieme, že nerobíme nič iné, len riešime blog.

Bolo náročné vymyslieť názov?

M: Keďže náš blog vznikol sám, z minúty na minútu, ani jeho názov nevznikal dlho. Vymyslela ho Barby. Okrem toho že sme priateľky a ženy, sme aj matky. Takže úplne logicky vznikli DVEmatky.
B: Áno a vizuál loga zariadila Mimi. Graficky nám s ním pomohol môj mladší brat Jakub.

 Svet matiek rád číta o mamách, ktoré aj počas denných starostí okolo detí, niečo dokážu ako šikovné ženy. A v poslednej dobe je takých veľmi veľa. Dnes majú mnohé ženy popri materskej dovolenke potrebu realizovať aj inak. Sú takto šťastnejšie a spokojnejšie.

- Barby

Venujete sa blogu na plný úväzok alebo len v rámci svojho voľného času?

B: Spočiatku sme sa mu venovali počas voľných chvíľ. No keďže ponuky a spolupráce narastajú, tak je to už aj mimo voľna, ktorého vlastne má každá matka veľmi málo. (smiech)
M: Nám to  vôbec neprekáža, pretože blog je naša spoločná forma relaxu a psychohygieny.

Pre blogerov sú dôležitým kanálom sociálne siete, viete zrátať, koľko času denne venujete príprave postov?

B: Nedá sa to presne spočítať. Príspevky si vždy plánujeme dopredu, keďže máme aj rodinu a na prvom mieste sú naše deti. Všetko záleží od daných okolností. Máme aj dni, že tomu venujeme minimum času.
M: Áno, sú dni, kedy sme, doslova, zavesené na sieťach a sú dni, kedy tam nie sme veľa. Keď sa nám to hromadí, tak si všetko predpripravujeme dopredu s veľkým predstihom.

Pre koho je váš blog určený? Stretávate sa so svojimi čitateľkami?

M: Sme matky, ktoré nebaví stále riešiť len plienky, alebo čo naše deti kedy zjedli a podobne. Samozrejme, že nechceme uniknúť od sveta mamičiek, pretože tým žijeme aj my samé. Zamerali sme sa na ženy, matky, ktoré sú inšpirujúce a ktoré môžu ostatné maminy motivovať.
B: Svet matiek rád číta o mamách, ktoré aj počas denných starostí okolo detí, niečo dokážu ako šikovné ženy. A v poslednej dobe je takých veľmi veľa. Mnohé ženy majú dnes potrebu realizovať sa popri materskej dovolenke potrebu aj inak. Sú takto šťastnejšie a spokojnejšie.
M: No a venujeme sa aj detským značkám, za ktorými častokrát stoja práve maminky. Rady ich podporíme v tom, čo robia a rady sa s nimi zhovárame. Ich príbehy nás veľmi bavia. Je to veľmi obohacujúce aj pre nás samotné.
B: A s čitateľkami sa stretávame zatiaľ len náhodne a je to veľmi milé. Už sme si vraveli, že je čas niečo aj cielene zorganizovať, aby sme mamičky neoslovovali len virtuálne. Je super, ak sa spoznáme aj osobne. No všetko má svoj čas a príde presne vtedy, keď má. V našom prípade to tak určite funguje. (smiech)


O čom najradšej píšete?

MB: O všetkom, čo máme na blogu a o čom je celý tento rozhovor. (smiech)

Čo vás nebaví na blogovaní, ale viete, že to proste musíte, aby všetko bolo tip top.

M: Je skvelé, že je každá z nás je v rámci blogu iná. Navzájom sa dokonale dopĺňame. Jednu baví to a druhú zas iné.
B: Áno, samo sa to tak vyvinulo. Čo už asi nikoho u nás neprekvapí (smiech). Mimi má ešte deti malinké, má toho času menej, takže ťahám to v určitých obdobiach ja. Ale keď sú všetky deti v škôlke, pekne krásne sa dohodneme a doplníme.
M: Barby rada píše. Mňa to tak nebaví a preto radšej vybavujem maily a prepisujem rozhovory.

Je úžasné sledovať príbehy a životy ľudí. To, ako sa snaží byť každá žena dobrou mamou a zároveň túži aj po sebarealizácii. Každá je iná, no v jednom sme všetky rovnaké. Bezpodmienečne milujeme svoje deti.

- Barby

A na druhej strane, čo vás baví?

M: Baví nás, že sme s inými mamičkami v kontakte, že spoznávame a testujeme, nielen nové značky. Máme väčší prehľad v detských veciach. Zoznamujeme sa s ľuďmi, ktorí stoja za značkou. Spoznať človeka, ktorý niečo vyrába pre naše deti je veľké plus a daná značka naberá na hodnote.
B: Občas nás samozrejme niečo prekvapí aj v negatívnom zmysle. Ale baví nás aj to. Je úžasné sledovať príbehy a životy ľudí. To, ako sa snaží byť každá žena dobrou mamou a zároveň túži aj po sebarealizácii. Každá je iná, no v jednom sme všetky rovnaké. Bezpodmienečne milujeme svoje deti.

Slovenskí výrobcovia zažívajú momentálne boom. Čo pre vás znamená „nálepka slovenský výrobok“, ako to vnímate vy?

M: Výborná otázka. Je to nová príležitosť na spoluprácu. (smiech) Ale vážne. My milujeme domáci trh. Vieme, že za ním nestoja deti z Kambodže a že naše deti nebudú tuctové a že na ihrisku si ich zmýlime s ostatnými v rovnakom oblečení. Musíme povedať, KONEČNE!!! Konečne sa ľudia chcú odlíšiť, konečne mamičky pre svoje deti hľadajú to najlepšie a podporujú domáci trh.
B: Slovenský výrobok pre nás znamená, že je za ním veľa práce tu u nás, na domácej pôde. Slovenskí výrobcovia to nemajú vôbec ľahké, o to viac si ich vážime. Našou, už srdcovou, záležitosťou je Kid. Detský shop up, ktorého zimná verzia sa konala nedávno. Tam vidíte presne tú zanietenosť ľudí pre detský dizajn a krásno. Pod jednou strechou nájdete všetko pre deti od slovenských aj českých výrobcov.


Vašimi rukami už prešlo niekoľko skvelých produktov, ale veľa ľudí nevie oceniť „handmade“ výrobky – ide najmä o cenu, čo si myslíte vy?

M: Samozrejme že vo všetkom rozhoduje cena. My Slováci niekedy počítame každé euro, čomu sa samozrejme nikto asi nediví. Častokrát však u mamičiek vyhráva kvantita nad kvalitou, čo je veľká škoda, pretože veľa plastových hračiek, sa rýchlo zničí. Celý dom je preplnený a deti sa s tým ani nehrajú. Alebo také oblečenie, ktoré po 3 vypratiach použijete na handru.
B: Niekedy je menej viac. Ak to množstvo hračiek a oblečenia v globále spočítate, tak v konečnom dôsledku je tá cena rovnaká. Všetko je o prioritách. Samozrejme, že v tom nie sme dokonalé ani my dve. To by sme klamali. No snažíme sa o to. A tiež je nám jasné, že to niekedy je o tom, že si to jednoducho matka naozaj, reálne nemôže finančne dovoliť.

Slovenský výrobok pre nás znamená, že je za nim veľa práce tu u nás, na domácej pôde. Slovenskí výrobcovia to nemajú vôbec ľahké, o to viac si ich vážime. Našou, už srdcovou, záležitosťou je Kid. Detský shop up, ktorého zimná verzia sa konala nedávno. Tam vidíte presne tú zanietenosť ľudí pre detský dizajn a krásno. Pod jednou strechou nájdete všetko pre deti od slovenských aj českých výrobcov.

- Barby

Blížia sa Vianoce, svet sa priam zastaví, no ten online svet je stále v pohybe, chystáte niečo špeciálne na sviatky? Momentálne sledujem váš adventný kalendár, musím povedať, že sa mi to veľmi páči :)

B: Ďakujeme krásne. To nás teší. My dve sme sa totiž našli aj v tom. Vianoce totiž milujeme! Možno s tým ideme niekomu na nervy, no šírime našu radosť ďalej. Chceme, aby sa ľudia jednoducho tešili.
M: Pre nás sú každé Vianoce špeciálne a výnimočné, a preto rady vymýšľame nové veci. Adventný kalendár prianí je o tom, aby sme si vzájomne dopriali a zamysleli sa nad tým, čo je v živote naozaj dôležité.

O tebe

Vedeli by ste dať niekoľko tipov začínajúcim blogerom „ako začať“?

M: Netreba cielene blogovať len preto, že je to in a dnes je už blogerom takmer každý. (smiech)
B: Robte to, čo vás baví a hlavne buďte úprimný. Netvorte o sebe ilúziu. Robte to, čo cíttie. Ľudia vám to patrične vrátia a váš blog môže byť úspešným.

Ste dve baby, aké je to pracovať v dámskom kolektíve? Nemáte problém dohodnúť sa?

M: Áno. áno.. vraví sa, že v ženskom kolektíve je to vždy najťažšie. No my sa nehádame! Je to proste tak. (smiech)
B: Ale samozrejme, že sa nám stáva, že sa v niečom nepohodneme, no vždy nám zasvieti kontrolka rešpektu a vzájomnej úcty voči sebe. Žabomyšie vojny nestoja za to. Vieme sa vždy dohodnúť a kompromisy sú pri spolupráci samozrejmosťou.

Ostáva vám popri deťoch čas na nejaké hobby príp. viete si nájsť čas len pre seba?

B: Ja to mám zmáknuté oveľa lepšie, keďže mám deti už staršie. No blog nie je mojou jedinou činnosťou, ktorú robím. Je toho viac, takže to je veľakrát o držku. (smiech)
M: Áno, mňa to ešte len čaká.. Naším spoločným hobby sú DVE matky a ponocovanie pri ňom. (smiech)

Robte to, čo vás baví a hlavne buďte úprimný. Netvorte o sebe ilúziu. Robte to, čo cíttie. Ľudia vám to patrične vrátia a váš blog môže byť úspešným.

- Barby

Čo vaše rodiny, manželia – predsa 100 % sa venovať blogu si vyžaduje veľa času a energie.

B: V rámci možností nás podporujú.
M: Sem tam si zahundrú, ak si naša práca vyžaduje výjazd a stráženie detí ostáva na nich. (smiech)

Máte nejaký idol vo vašom živote?

MB: V tomto sme úplne rovnaké. Nemáme žiadny idol. Robíme všetko tak, ako cítime, ako sa páči nám a sme takto spokojné.

Čo vás ženie vpred?

MB: Nádej, že si večer ľahneme do postele (smiech)


Vysnívaná destinácia, kam by ste sa chceli ísť pozrieť?

M: Snívam o Bali. Žije mi tam pár známych, ktorých rada sledujem na sociálnych sieťach a ticho im závidím, no samozrejme, len v dobrom. Ale určite je niečo magické na vete: “doma je najlepšie.” :)
B: Nemám nič vysnívané. Mám rada Európu a viem len to, že to je vždy dom niekde na samote a ja pijem kávu na verande. Bola som už všelikde. Hotelové komplexy nie sú pre mňa. Nezáleží mi, kde som, ale s kým som. To je pre mňa najdôležitejšie.

TIP TOP 

 
♥ Jedlo
M: Jednoznačne kapustnica. U mňa vyhráva táto polievka už niekoľko rokov a vedela by som ju jesť, hádam, aj každý deň.
B: Áno nech žije kapustnica! A zemiakový šalát. My možno na to nevyzeráme, ale milujeme jesť. Veľa jesť (smiech)
♥ Kniha
B: Obe momentálne čítavame detské knihy. Tie úplne zbožňujeme! Ja momentálne najradšej čítam chlapcom Snehovú kráľovnú
M: Áno, presne tak. Čas na knihy nemáme, no tie detské som si veľmi obľúbila. A hlavne tie vianočné, ktoré si teraz čítame každý večer. Milujem, keď detičky veria na Ježiška a dúfam, že to tak dlho ostane. Potom aj tie knihy sú magickejšie.
♥ Kaviareň 
MB: Nechodievame často do kaviarní. Bohužiaľ, nemáme na to vôbec čas. My máme naše naj kaviarne u nás doma. Pijeme si kávičku, sedíme za počítačom a tvoríme. Je jedno, u ktorej doma. Hlavne, že sme spolu a pijeme naše kávo-kakavko. (smiech)
♥ Kozmetika
MB: Jednoznačne Weleda a jej zázračný Skin food. Používame aj prírodné mydielka od Levanduľky, ktoré už neodmysliteľne patria do našich kúpeľní.
♥ Film
M: U nás sú top rozprávky. napr. Vaiana, spievaj. Od decembra sme presedlali na vianočné rozprávky. Tie ja milujem rovnako, ako moje deti.
B: Ja v tomto období určite všetky filmy s vianočnou tématikou, kde je veľa lásky, objatí, romantiky a vianočných svetrov. (smiech). Napr. Prázdniny, Láska nebeská atď.
♥ Vychytávka
M: No predsa náš blog (smiech). Ale nie, z praktického hľadiska je určite top vychytávka Učiaca veža od Petinka, ktorá je 2v1. Staršie dieťa varí krásne v bezpečí a to naše menšie šidlo sa náramne vyhrá s montesori pomôckami, ktoré sú na bočnici veže.
B: Keďže sa venujeme mnohým značkám, je náročné niečo vybrať. No mojou momentálnou vychytávkou sú krásne, dizajnové drevené lopáre od William&Mishka concept store.
♥ Aplikácia
MB: Whatsup. Tá by nám za jej používanie už mala platiť. (smiech) Naše hlavné konverzácie prebiehajú hlavne na nej. Bez nej by DVEmatky neexistovali.
 
Zdroj foto: archív DVEmatky

Podobné články

O tebe

Jana Jurčenko: Nebolo dňa, aby som módu neriešila

Zdroj: redakcia

Jana Jurčenko získala pred sviatkami Oscara za módu. Osobne si ho prevzala počas slávnostného galave...

O tebe

Cutman Matúš Dudo: Vždy ma lákalo pomáhať ľuďom

Zdroj: Matus Dudo

Boli ste už na nejakom profesionálnom fighterskom galavečeri? Ak áno, určite ste si všimli, že okrem...