Knihy

Sexi obálka a exotický príbeh

Sexi obálka a exotický príbeh Počet fotiek v galérii: 1

Michaela Zamari vo svojej štvrtej knihe opúšťa európsku scénu a čitateľov prenesie do exotickej Malajzie. Prezradila nám, prečo si vybrala práve túto ázijskú destináciu a do akej krajiny zasadí ďalší príbeh, ktorý už má rozpísaný...

Na pulty kníhkupectiev sa práve dostal tvoj štvrtý román Rozhodnutie s naozaj sexi exotickou obálkou. Sľubuje obsah rovnaký VAU efekt, aký nás dostal pri pohľade na obálku?

Priznám sa, na obálku príbehu Rozhodnutie som nesmierne hrdá, pretože sa mi podarilo pretaviť svoje predstavy korešpondujúce s obsahom knihy priamo na jej korunku a skvelá grafička, s ktorou spolupracujem, došperkovala dizajn presne podľa nich. Čo sa týka samotného obsahu, týmto príbehom som si nastavila latku možno až privysoko. Trúfam si teda povedať, že obálka je rozhodne slabý odvar oproti tomu, čo čitateľov čaká vo vnútri knihy.

Čitateľov už v úvode prenesieš do multikultúrnej Malajzie. Prečo si si zvolila práve túto exotickú destináciu?

Túto krajinu som navštívila pred tromi rokmi a už vtedy som vedela, že svoje zážitky a dojmy z tejto úžasnej destinácie musím zúžitkovať aj vo svojej tvorbe. Konkrétna inšpirácia však neprišla hneď, ale keď sa dostavila, mala som pred sebou nepopísaný papier (prázdny word) a v hlave predstavy o dobrodružnom príbehu plnom napätia, vášne a lásky. Postupne sa mi v hlave vykryštalizoval celý príbeh a Malajzia bola iba začiatkom. Dej sa presunie aj do Spojených štátov amerických, konkrétne do majestátneho Utahu. Aj toto miesto má veľa čo ponúknuť.

Cestovanie je tvojou druhou vášňou a pri takmer všetkých tvojich románoch vidieť, že bohato čerpáš zo zážitkov. Máš v zálohe nejaké ďalšie destinácie, kde by si chcela zasadiť dej, alebo dokonca sen navštíviť nejakú krajinu, o ktorej by si následne túžila napísať?

Pozoruhodných miest bohatých na inšpiráciu je na svete nespočetne veľa, preto si netrúfam vybrať si jedno. Ale ak sa nad tým zamyslím, u mňa je to skôr opačne. Konkrétnu krajinu najprv navštívim, pretože ma niečím priťahuje, nehľadím na to cez predstavy o ďalších rukopisoch. Inšpirácia potom príde sama a verím, že v správnej chvíly. Viem však, že ak mi to časové a finančné možnosti dovolia, cestovať neprestanem a písať tiež. Ide to akosi ruka v ruke. Zároveň však nebudem zastierať, že už nemám predstavu a konkrétne nápady na ďalšie príbehy umiestnené do krajín, ktoré som už navštívila. Jeden mám práve rozpísaný a keďže to prezrádzam už v druhej knihe, ktorá je súčasťou série, tak môžem povedať, že pôjde o Maledivy. Možno je to už komerčne príliš preslávené miesto a človek si pomyslí, že nebudem originálna, ale skúste tam namiesto medových týždňov stráviť týždeň s vyše dvadsaťčlennou partiou.

Takže fanúšikovia sa môžu tešiť na pokračovanie série? A rovno na takom prenádhernom mieste?

Presne tak, román Rozhodnutie im mal pôvodne spríjemniť čakanie na prvé voľné pokračovanie série Šéf môjho šéfa, pretože nutkanie napísať môj tretí román Posledný džentlmen bolo príliš silné a potom mi časový plán "skomplikovala" inšpirácia na Rozhodnutie. Akurát sa obávam, že z neškodného príbehu, ktorý mal byť povôdne dlhý ako poviedka či kniha s oveľa menším rozsahom ako moje prvotiny, sa stal precedens, ktorý mi dá ešte zabrať. Neviem, či po ňom nadchnem čitateľov s ďalšou knihou minimálne nad štyristo strán. Ale je to pre mňa radosť, motivácia i výzva zároveň.

Miška, držíme ti palce, nech ti to pri ďalších knihách píše rovnako výborne, štýlom, ktorí tvoji čitatelia tak milujú, a nech ešte navštíviš veľa zaujímavých krajín, ktoré nám potom priblížiš prostredníctvom svojej tvorby!

Obetovali by ste svoju slobodu, aby ste boli v bezpečí?
 
Raven si už ani nepamätá, kedy si naposledy dopriala výdatný oddych. Odkedy mladšiemu bratovi Troyovi supluje rodičov, jej život sa obmedzil len na svadobný salón – zdroj jej príjmu, domáce práce a sem-tam spestrenie v miestnom bare.
Je načase dožičiť si zaslúženú dovolenku, ktorú Troy dostane ako darček na svoje osemnáste narodeniny.
Mestečko v americkom Utahu vymenia na pár dní za exotickú Malajziu, pričom netušia, ako veľmi im zdanlivo neškodný výlet zmení život.
Z minúty na minútu sa dovolenka mení na väzenie pod prísnym dohľadom tajomného cudzinca. Vpadne im do života, je neoblomný, príliš mocný a vie o nich podozrivo veľa. Jeho príchod vyvolá v Raven smršť pocitov.
Neznámy muž má iba jediný cieľ – ochrániť Raven. So svojimi dôvodmi sa jej nechce zveriť a ona sa tvrdohlavo odmieta podvoliť bez boja. Dokáže však príťažlivý cudzinec ovládať svoju túžbu po temperamentnej žene, ktorú by si nemal pripustiť k telu?

Spoločný nepriateľ síce spojil ich cesty, ale čo ak je jediný, kto ich môže navždy rozdeliť? Zvládnu ochrániť jeden druhého aj pred touto hrozbou?

Podobné články

Knihy

ANJEL POMSTY: Robert Bryndza predstavuje ôsmy prípad - ERIKY FOSTEROVEJ

Zdroj: Grada

Svetovo úspešný autor bestsellerov Robert Bryndza sa vracia s ďalším prípadom Eriky Fosterovej a jej...

Knihy

Putovanie časom

Putovanie časom

Alexandra Brackenová je momentálne podľa New York Times najpredávanejšou autorkou a v pokračovaní sé...