Lifestyle / Móda

Fashion Marš! rozžiaril ulice Bratislavy počas najdlhšej módnej prehliadky

Fashion Marš! rozžiaril ulice Bratislavy počas najdlhšej módnej prehliadky Počet fotiek v galérii: 7

Ulice Bratislavy sa už po piatykrát stali najväčším prehliadkovým mólom počas obľúbeného prvomájového pochodu Fashion Marš.

Staré mesto rozžiarili pestré modely popredných slovenských dizajnérov – Lenky Sršňovej, značky Puojd, Borisa Hanečku, Marcela Holubca W., Petry Kubíkovej, Barbory Kubi, a Ateliéru 343 v zložení Pavol Dendis, Lucia Švecová a Petra Kovacs.

Najnovšie kolekcie z lokálnej tvorby predviedli modelky, tanečníčky a známe osobnosti ako Dominika Zeleníková-Morávková, Katarína Máliková, Barbora Bakošová, Barbara Jagušák, Mária Švarbová, Viola Mariner, Jana Tomas a KUBI SQUAD.

Pochodu predchádzala celodenná príprava modeliek v priestoroch KC Dunaj, kde sa o originálny make-up modelkám postarali vizážistky Petra Fraňová, Lucia Mikulová a Iveta Poláčková v zastúpení značky GOSH Copenhagen.
Štýlové účesy vytvoril šikovný tím z kaderníckeho salónu KDRKO na čele s hairstylistkou Tatianou Hromadovou so značkou Kevin Murphy.

Módny sprievod viedol alegorický voz z RED CAT CABARET s choreografiou od Stanislavy Vlčekovej a návštevníkov hudobne sprevádzala kapela Pelikán spolu s obľúbeným trubadúrom Ludwigom Baginom. Pouličný pochod vyvrcholil hudobným koncertom speváčky Kataríny Málikovej.

Za podujatím Fashion Marš stojí dizajnérske zoskupenie Denamit v spolupráci s projektom Fashion LIVE!. Hlavným cieľom pochodu Fashion marš! je zbaviť módu nálepky nedostupnej noblesy a odstrániť bariéru medzi zákazníkom a návrhárom. Tvorbu známych slovenských dizajnérov preto prináša priamo do ulíc a umožňuje tak bežným ľudom bezprostredný kontakt s ňou.

Podobné články

Lifestyle / Móda

Jesenný trend inšpirovaný krevetami

Jesenný trend inšpirovaný krevetami

Na januárovom London fashion weeku, kde sa predstavili trendy pre tohtoročnú jeseň a zimu, po prvý r...