O tebe

Petra a Martin Tisoví: Všetci si myslia, že my máme dovolenku celé leto

Petra a Martin Tisoví: Všetci si myslia, že my máme dovolenku celé leto Počet fotiek v galérii: 19

Azúrovo modrá voda, úžasné jedlo, milí ľudia, 300 - opakujem tristo!!!! (a pridávam štyri výkričníky :)) slnečných dní v roku - sen každého cestovateľa, ktorý miluje more a vyhrievanie na slniečku. No, ale to nie je všetko...k tomu patrí množstvo miest, ktoré vám zaručene pohladia dušu :) Toto všetko nájdete na Francúzskej riviére - Petra a Martin Tisoví sem prišli žiť pred mnohými rokmi, precestovali ju krížom krážom a rozhodli sa jej krásy posúvať ďalej - založili cestovnú kanceláriu Pitipitipa.... Ak váhate, čítajte a inšpirujte sa, určite riviére nepoviete nie :)

Jachty, celebrity, najkrajšie pláže, sen väčšiny Slovákov ☺ Ako ste sa dostali k tomu, že založme si cestovku?

Založiť cestovku nám napadlo po pár rokoch žitia vo Francúzsku. Veľkou motiváciou bolo práve prostredie, v ktorom žijeme. Mali sme chuť ukázať túto krajinu všetkým, nielen rodine a priateľom, a preto sme sa rozhodli pre túto možnosť. Prišlo to akosi automaticky.

A prečo práve riviéra, čím vás očarila?

Jednoducho sme si túto krajinu zamilovali od prvého príchodu. Očarila nás prostredím, krásnymi miestami, azúrovou farbou mora a samozrejme teplom. Už sa možno opakujeme, ale 300 slnečných dní v roku, vám vždy urobí dobrú náladu :)

Momentálne žijete na Slovensku, či na riviére? Ako prebieha váš bežný deň?

Žijeme celoročne na riviére a na Slovensko chodíme najčastejšie na vianočné sviatky, aby sme mohli aspoň pár týždňov stráviť s rodinou a s priateľmi. Veľmi sa na toto obdobie tešíme, Vianoce doma s celou rodinou sú predsa top!
V lete je náš bežný deň zakaždým iný, sme najčatejšie vonku medzi klientami, cestujeme, sprevádzame, vybavujeme. Na jednej strane je to super, každý deň nás čakajú nové prekvapenia. Ale na druhej strane je to často aj únavné a nemôžete si veľa vecí naplánovať vopred, lebo nikdy neviete, kedy vás bude niekto potrebovať. Vždy nás rozosmeje, keď si všetci myslia, že my máme celé leto dovolenku :-). Plánujeme si ju na jeseň alebo na jar, medzitým sa pripravujeme na novú sezónu.

Môžete prezradiť, aké máte plány ďalej? 

Každým rokom rozširujeme našu ponuku o nové ubytovanie a chystáme novinky aj na nadchádzajúce leto. Ale našou najväčšou novinkou bude nový web.

Za názov našej cestovky vďačíme kamarátom z Bratislavy, Jolovi zo Slowatchu a Beyuzovi. Chceli sme niečo originálne a myslíme, že sa to podarilo
 
 
Ako trávite sviatky vy? Na Slovensku, či na riviére?

Sviatky trávime s rodinou na Slovensku. Predsalen Vianoce na Slovensku majú inú atmosféru ako vo Francúzsku.

 A čo váš názov? Dlho ste nad ním uvažovali? Koľko variant ste mali k dispozícii? Sledovali ste Funesove komédie? ☺ ja som ich milovala ☺

Za názov našej cestovky vďačíme kamarátom z Bratislavy, Jolovi zo Slowatchu a Beyuzovi. Chceli sme niečo originálne a myslíme, že sa to podarilo. Na Funesových filmoch sme vyrastali, máme radi všetky filmy s ním a často ich pozeráme. Najobľúbenejšie máme tie o žandároch a Fantomasovi. Louis de Funes bol komik mnohých tvári, skvelý herec a škoda, že odišiel tak skoro.

Beaux de Provence

Mnohí si spájajú Francúzsku rivéru s filmovým festivalom a celebritami. Stretli ste už nejakú celebritu i vy osobne? ☺ Prípadne, koho by ste chceli stretnúť?

Francúzska riviéra rozhodne nie je len o filmovom festivale, koná sa tu aj mnoho iných kultúrnych a športových akcií, kde môžete stretnúť známych ľudí z mnohých oblastí, nielen z filmu.
Osobne sme mali možnosť stretnúť napr. modelku Adrianu Sklenaříkovú, sympatického a vtipného monackého princa Alberta II, módnych návrhárov Kenza a Galliana, zo športovcov napr. Novaka Djokovica, Usaina Bolta, Bjorna Borga atď.
Osobne by sme chceli spoznať aj Petra Sagana.

Čo podľa vás je najzaujímavejšie na Francúzskej riviére?

Ich bohatá a rozmanitá kultúra, skvelá kuchyňa, savoir faire a to, ako sa vedia predať. Francúzsko je úžasná krajina a sme veľmi radi, že tu môžeme žiť.

Pont du Gard - Provence

Pont du Gard - Provence

Zažili ste nejakú špecifickú požiadavku zákazníkov?

Nie, nič extra, čo by sa nedalo splniť :)

Čo by ste odporučili tým, ktorí chcú cestovať na francúzsku riviéru? Povedzme, že majú málo času – aspoň tri top tipy ☺

To je veľmi individuálne a závisí to od toho, o čo majú návštevníci záujem - či chcú viac vidieť kultúru, alebo prírodu, malé dediny, kde je menej turistov, veľké mestá s veľkou históriou, múzeá... Najčastejšie, podľa našich skúseností, ľudia počas krátkej dovolenky navštevujú Monaco, Grand Canyon du Verdon a Saint Tropez.

Na druhej strane, tí, ktorí idú na dlhšie a chcú si vychutnať všetko, čo táto oblasť ponúka – čo je must vidieť/zažiť/absolvovať? ☺

Okrem spomínaných miest by som ešte odporučila naše milované Port Grimaud - Francúzske Benátky, starovekú dedinu Grimaud, provensálske trhy v Ramatuelle. Nesmieme zabudnúť Marseille, ktoré má tiež úžasnú atmosféru, Cassis a jeho Calanques, vo vnútrozemí je krásne umelecké mesto Saint Paul de Vence, alebo Eze pri Monaku, v Provensálsku rozhodne odporúčame levanduľové polia, Aix en Provence, Lourmarin, Baux de Provence, Pont du Gard... Takto by sme mohli pokračovať a pokračovať a to sme nespomenuli, festivaly, akcie a pláže, kde tie najkrajšie sa ťahajú od Saint Tropez až po Hyeres.

Čo by ste odporučili čitateľom, prečo je efektívnejšie obrátiť sa na cestovnú kanceláriu než ísť na vlastnú päsť?

Obe možnosti majú plus a mínus. Mnohé cestovné kancelárie majú na mieste kvalitných delegátov, ktorí radi a ochotne pomôžu, ale sú aj také cestovné kancelárie, ktoré na to kašlú a kvantita ide na úkor kvality. Našou veľkou osobnou výhodou je, že na riviére žijeme a vieme zo svojich skúseností poradiť takmer v každej oblasti. Napríklad ako ubytovať klienta, poradiť zaujímavé miesta, vychytávky, akcie, dobré reštaurácie, pláže ...
V prípade, že náš klient neovláda jazyk a náhodou potrebuje ísť do nemocnice, k lekárovi, do autoservisu, či na políciu a vybaviť dôležité záležitosti - na to sme tu my, aby sme pomohli. Pre nás sú to banálne veci, ale pre klienta je to veľké plus.
A keď idete na vlastnú päsť? Áno, má to svoje výhody a je to dobrodružnejšie - i my tak napríklad cestujeme radi a často. Takéto cestovanie skôr preferujú mladí ľudia bez detí. Rodiny s deťmi chcú mať radšej istotu a vyvarovať sa ďalším vybavovačkám v prípade nesplnených očakávaní, preto oslovujú cestovné kancelárie.

Jednoducho sme si túto krajinu zamilovali od prvého príchodu. Očarila nás prostredím, krásnymi miestami, azúrovou farbou mora a samozrejme teplom. Už sa možno opakujeme, ale 300 slnečných dní v roku, vám vždy urobí dobrú náladu :)
Port Grimaud
Ako ste prežili leto?

Šialene rýchlo a pracovne ako každé leto. Spoznali sme opäť veľa zaujímavých a dobrých ľudí a videli sme pekné nové miesta.

Ostáva vám čas na nejaké hobby?

Cestovanie a umenie je naše najväčšie spoločné hobby a na to si vždy nájdeme čas. V tomto roku nás oboch zaujala hra Backgammon, tak vo voľných chvíľkach sa hráme :-). Martinovým koníčkom je už od malička stolný tenis, ktorým sa aj živí a ja rada fotografujem krajinu.

Vysnívaná destinácia, kam by ste sa chceli ísť pozrieť?

Tahiti, Skalné mesto Petra v Jordánsku

Čo je podľa vás ideálna dovolenka? Ako prebieha?

Je jedno, kde sme, ak je miesto, kultúra, ľudia a gastronómia zaujímavé a sú v globále pozitívne.

Máte nejaký idol vo vašom živote?

Petra: ja nemám
Martin: Neil Young

Tip na typicky francúzske jedlo, ktoré vás dostalo?

Hovädzie po burgundsky, domáce lazane, socca - placka z cícerovej múky, Mikov šalát v La Piazza v Monaku, francúzske zákusky a pečivo - v nich nemajú na svete konkurenciu :-)

TIP TOP

♥ Jedlo ♥ Tomates farcies provencale (plnené paradajky mletým mäsom) Na tom sa zhodneme teraz obaja :)
♥ Kniha ♥ Petra - Impresionisté, jejich životní příběhy od Sue Roeová; Martin - Život od Keit Richards
♥ Kaviareň ♥ Dolce Cafe v Bytči
♥ Kozmetika ♥ Petra: kozmetika s bambuckým maslom od L\\\\\'Occitane, vôňa Prodigieux od Nuxe - na leto ako stvorená; Martin: parfém Sauvage od Dior
♥ Film ♥ Petra: chystáme sa do kina na film Cézanne et moi, verím že to bude TOP; Martin: momentálne seriály Band of brothers, Narcos, The Knick
♥ Aplikácia ♥ Spotify, Deezer

Podobné články

O tebe

Jana Jurčenko: Nebolo dňa, aby som módu neriešila

Zdroj: redakcia

Jana Jurčenko získala pred sviatkami Oscara za módu. Osobne si ho prevzala počas slávnostného galave...

O tebe

Cutman Matúš Dudo: Vždy ma lákalo pomáhať ľuďom

Zdroj: Matus Dudo

Boli ste už na nejakom profesionálnom fighterskom galavečeri? Ak áno, určite ste si všimli, že okrem...